REZULTATE  TEST  SITAS

Clasa  a  5-a

LISTA  CANDIDAŢILOR  ADMIŞI:

 

1.     IOSIF  ADELA  100p

2.     TARAVINAS  IANIS  99p

3.     BUTUC  ECATERINA  85p

4.     BODEA  TUDOR  82p

5.     CIMBRUDEAN  ANDREI  80p

 

Şedinţa  cu  elevii şi  părinţii candidaţilor  admişi  va avea  loc 

marţi, 1 octombrie, ora 19, în sala nr.26. Înscrierea se va face prin completarea unui formular cu date personale şi achitarea taxei pentru primul modul de 10 şedinţe.

Lucrările candidaţilor respinşi pot fi văzute luni, 30 sept., ora 18:30, la cabinetul de matematică, sala nr.58.

TEST  SITAS

Clasa  a  4-a

LISTA  CANDIDAŢILOR  ADMIŞI:

 

1.     HARAMBAŞ  DIANA  100p

2.     MARCU  BOGDAN  99p

3.     TUŞA  TUDOR  98p

4.     ONOE  LUCA  91p

5.     ROTAR  MIRCEA  89p

6.     COSMA  RĂZVAN  85p

7.     GLIGOR  TUDOR  82p

8.     IANCU  IOANA  82p

9.     ION  ELENA  82p

10.  STOICA  LAURA  82p

11.  NICULAI  CODREANU  DARIUS  80p

12.MOGA  PATRICIA  78p

13.  PAŢIU  TEONA  77p

14.  DANCIU  RADU  76p

15.  DRAGOŞ  MARIA  76p

16.CRIŞAN  VLAD  74p

17.DAN  ALEXIA  73p

18.MĂDĂRAŞ  MARINA  72p

19.CÎMPEAN  TONY  71p

20.  COŢA  BLANCA  70p

21.   TEGLAŞ  ALEXANDRU  70p

 

Şedinţa  cu  elevii şi  părinţii candidaţilor  admişi  va avea  loc 

marţi, 1 octombrie, ora 19, în sala nr.26. Înscrierea se va face prin completarea unui formular cu date personale şi achitarea taxei pentru primul modul de 10 şedinţe.

Lucrările candidaţilor respinşi pot fi văzute luni, 30 sept., ora 18:30, la cabinetul de matematică, sala nr.58.

 

TEST  SITAS

Clasa  a  3-a

LISTA  CANDIDAŢILOR  ADMIŞI:

 

1.     CAVAŞI  EDUARD  97p

2.     GAVRILĂ  CĂTĂLIN  97p

3.     SAMOILĂ  CIPRIAN  97p

4.     NICOLAE  VLAD  96p

5.     POTFĂLEAN  ANDREI  96p

6.     VERZEA  ŞTEFAN  96p

7.     HOREA  MARA  95p

8.     MECEA  DARIUS  94p

9.     MUREŞAN  DAN  91p

10.CHIORESCU  VLAD  88p

11.   OLTEAN  SMARANDA  88p

12.  PINTEA  CRISTIANA  88p

13.CHIRA  MAIA  87p

14.OROS  ANDREI  87p

15.  ADĂMUŢĂ  SILVIU  86p

16.RUS  OCTAVIAN  84p

17.ALHAFEZ  ALI  83p

18.TRIF  ANDREI  83p

19.   ILEA  VLAD  82p

20.DOMŞA  ANA  81p

21.  GARBO  ANA  81p

22.MIHOC  IRIS  81p

23.BERINDE  CODRIN  80p

24.CÎMPEAN  ALEXIA  80p

25.MANIU  MARIA  80p

 

Şedinţa  cu  elevii şi  părinţii candidaţilor  admişi  va avea  loc 

marţi, 1 octombrie, ora 18, în sala nr.26. Înscrierea se va face prin completarea unui formular cu date personale şi achitarea taxei pentru primul modul de 10 şedinţe.

Lucrările candidaţilor respinşi pot fi văzute luni, 30 sept., ora 18, la cabinetul de matematică, sala nr.58.

TEST  SITAS

Clasa  a  3-a

LISTA  CANDIDAŢILOR  ADMIŞI:

 

1.     CAVAŞI  EDUARD  97p

2.     GAVRILĂ  CĂTĂLIN  97p

3.     SAMOILĂ  CIPRIAN  97p

4.     NICOLAE  VLAD  96p

5.     POTFĂLEAN  ANDREI  96p

6.     VERZEA  ŞTEFAN  96p

7.     HOREA  MARA  95p

8.     MECEA  DARIUS  94p

9.     MUREŞAN  DAN  91p

10.            CHIORESCU  VLAD  88p

11.            OLTEAN  SMARANDA  88p

12.            PINTEA  CRISTIANA  88p

13.            CHIRA  MAIA  87p

14.            OROS  ANDREI  87p

15.            ADĂMUŢĂ  SILVIU  86p

16.            RUS  OCTAVIAN  84p

17.            ALHAFEZ  ALI  83p

18.            TRIF  ANDREI  83p

19.            ILEA  VLAD  82p

20.            DOMŞA  ANA  81p

21.            GARBO  ANA  81p

22.            MIHOC  IRIS  81p

23.            BERINDE  CODRIN  80p

24.            CÎMPEAN  ALEXIA  80p

25.            MANIU  MARIA  80p

 

Şedinţa  cu  elevii şi  părinţii candidaţilor  admişi  va avea  loc 

marţi, 1 octombrie, ora 18, în sala nr.26. Înscrierea se va face prin completarea unui formular cu date personale şi achitarea taxei pentru primul modul de 10 şedinţe.

Lucrările candidaţilor respinşi pot fi văzute luni, 30 sept., ora 18, la cabinetul de matematică, sala nr.58.

COMPONENŢA ŞI PROGRAMUL

GRUPELOR DE ŞAH SITAS 2013-2014

 

Grupa Începători instructor: Sitaru Smaranda

                               Program: Marţi şi Joi 16:00-17:30

                               Sala: 22

 

1.     BOBIŞ DANIEL

2.     DAN ARIANA

3.     DAN MIRCEA

4.     FĂRĂIANU THOMAS

5.     FOITOS ANDREI

6.     GARBO ANA

7.     GARBO ANDREI

8.     GLIGOR SORANA

9.     JUCAN MARA

10.LUNGU VLAD

11.    MICU ELENA

12.  PICĂ VLAD

13.POJAR OCTAVIAN

14.RADU HORAŢIU

15.  STEGĂROIU TOMA

16.  STUPARIU TUDOR

17.   TELESCU CLARISSA

18.TRIFU BOGDAN

19.  VĂCAR DANIEL

20.VEGH ERIC

 

Grupa Mediu M1 instructor: Sitaru Smaranda

                              Program: Luni şi Miercuri 16:00-17:30

                              Sala: 22

 

1.     BABOŞ ANA

2.     CARAVAN DAVID

3.     CHIFOR MARIA

4.     CRĂCIUN LUCA

5.     GALEA MELISA

6.     MARIAN MARIA

7.     MARIAN SABINA

8.     MAROS THEODORA

9.     MOCANU AMIRA

10.POP MARIA

11.   SĂLĂJAN BOGDAN

 

 

 

Grupa Mediu M2 instructor: Deteşan Alin

                              Program: Luni şi Miercuri 16:00-17:30

                              Sala: 21

 

1.     ALHAFEZ ADAM

2.     ALHAFEZ ALI

3.     DAN FILIP

4.     DANCIU RADU

5.     DEACU FLAVIA

6.     FĂRCAŞ RĂZVAN

7.     GABOR TUDOR

8.     MOLDOVAN RAUL

9.     PETRIŞOR ADINIS

10.TARŢA TUDOR

11.  TIMAR DARIUS

12.TUDOR ŞTEFAN

 

Grupa Avansaţi instructor: Deteşan Alin

                           Program: Marţi şi Joi 16:00-17:30

                           Sala: 21

 

1.     ADĂMUŢĂ SILVIU

2.     BÎRSAN MĂLINA

3.     BOTEZAN GRIGORE

4.     CIUPE EMANUEL

5.     DEAC EDUARD

6.     DEACU IRINA

7.     DOBOCAN BOGDAN

8.     GILOAN HOREA

9.     GILOAN TUDOR

10.  GLIGOR TUDOR

11.   ILEA RĂZVAN

12.ILEA VLAD

13.LEONTE MIHNEA

14.MICLĂUŞ TUDOR

15.  MUREŞAN DAN

16.SĂRĂTEAN TUDOR

17.  ŞIMONCA CĂTĂLIN

18.  STROIŞTEANU VICTOR

 

CURSURI DE MATEMATICA

.

OFERTA

ARGUMENT

 

Cursurile pentru clasa a 3-a au loc o dată pe săptămână, având durata de 90 minute, în 3 module a câte 10 şedinţe.

TESTUL DE SELECŢIE: SÂMBĂTĂ, 28 SEPTEMBRIE, ORA 09:45, LA L.N.B.

Durata testului : 1 ora.

La înscriere se achită taxa pentru test ( 30 lei ).Elevi declaraţi admişi vor achita taxa pentru primul modul.

Costul unei şedinţe: 25 lei.

La clasele 4, 5, 6 reînscrierea se face prin achitarea taxei pentru primul modul ( 250 lei ).

Modulul I pentru toate clasele: 7octombrie – 21 decembrie.

Programul cursurilor:

clasa a 3-a:  miercuri, 16-17:30
clasa a 4-a:  luni, 16-18
clasa a 5-a: marti, 16-18
clasa a 6-a: luni, 16-18″

 

CURSURI DE SAH

Se organizează cursuri pentru trei nivele de pregătire:începători, mediu şi avansaţi.

Cursurile au loc la Liceul N.BĂLCESCU, de 2 ori pe săptămână, în module a câte 10 şedinţe ( luni şi miercuri sau marţi şi joi ).

Durata unei şedinţe: 90 minute.

Costul unei şedinţe: 10 lei.

La înscriere se completează un formular cu date personale şi se achită taxa pentru primul modul (100 lei) şi pentru manual (10 lei).

Modulul I : 30 septembrie – 1 noiembrie.