Componenta grupelor 2008/2009

Programul cursurilor si componenta grupelor

 

GR. I 1-MARTI SI JOI: 16.00-17.30; antrenor: SITARU SMARANDA

  1. ARANDU GHERGHEL
  2. BARON ANDREI-FLORIN
  3. BENE ADRIAN-CRISTIAN
  4. CANDREA COSMIN
  5. CHIRA M. CRISTIAN
  6. CIORCA ANDRADA-DENISA
  7. CIORCA TUDOR-IOAN
  8. HOTUPAN RARES-FLORIN
  9. OLTEAN RARES
  10. POP MATEI-TUDOR
  11. ROMAN TUDOR-GEORGE
  12. TODEA ALEX-MIHAI
  13. TODEA TUDOR-STEFAN
  14. TURCSA ALEXANDRU-ANDREI
  15. VODA MIRCEA-RADU

 

GR. I 2-LUNI SI MIERCURI: 17.30-19.00; antrenor: MARCU ALIN

  1. ARMEAN ALEX
  2. BOBOCEA LAURENTIU-VLAD
  3. BODEA CATALIN
  4. BUZDUGAN ALEXANDRU-ANTONIU
  5. CALUGAR DARIUS-DANIEL
  6. CHICINAS CALIN-RAZVAN
  7. CONDOR RADU
  8. IUORAS VLAD
  9. PIZZO RICARDO
  10. POPESCU-BADE ANDREI-PAUL
  11. POPESCU-BADE IULIA-ANDREEA
  12. TIMAR TANASE-RARES
  13. URSU CATALIN-RAZVAN
  14. URSU IULIA-PATRICIA

 

GR. I 3-LUNI SI MIERCURI: 16.00-17.30; antenor: SITARU SMARANDA

  1. AANEI CRISTINA-MIHAELA
  2. APAHIDEAN IOAN
  3. BALC HORIA-OVIDIU
  4. GALEA MIHAIL-SORIN
  5. GHERAN IOAN
  6. GIUGLEA ANDREI
  7. KEUL ALEXANDER
  8. LENGHEL PAUL
  9. MIHU SERBAN-TUDOR
  10. NASAUDEAN DAVID
  11. PERSA DARIUS-RARES
  12. POPESCU TEODORA
  13. SUCIU CALIN-IONUT
  14. SUMANDEA CHRISTIAN-SIMON
  15. TALPOS ROXANA
  16. URSA DARIAN

 

GR. M 1-MARTI SI VINERI: 17.30-19.00; antrenor: MARCU ALIN

  1. BUDISAN SERGIU
  2. CAMPEAN TUDOR
  3. DAMSA DAN-GRIGORE
  4. DAMSA VLAD-ADRIAN
  5. FILIP ALEXANDRU
  6. GHITA MIHAI
  7. IUGA MIHAI
  8. LAR GEORGE
  9. LEORDEAN ADA
  10. MARCHIS ALEX
  11. MURESAN DANIEL
  12. SAS MIRESAN ANDREI
  13. SBERA CATALIN
  14. TRIFAN ALEX

 

GR. M 2-MARTI SI JOI: 16.00-17.30; antrenor: MARCU ALIN

  1. BUDA IOANA
  2. BURCA DAVID
  3. CHELARU IAN
  4. CORNEA CATALIN
  5. DAN DAVID
  6. LAR ELEONOR
  7. LAZAR ANDREI
  8. MARCU-GROF SEBASTIAN
  9. PAPP ANDREEA-BRIGITTA
  10. SUCIU CHRISTIAN
  11. SUCIU EDUARD
  12. VARAN ANDREI

 

GR. AVANSATI-JOI: 18.00-19.30; antrenor: NAD PETRE

  1. CACIULA TOMA
  2. CHERECHES SEBASTIAN-ANDREI
  3. CONSTANTIN CODRIN
  4. ESANU MONICA
  5. ESANU VICTOR
  6. FLORESCU RICHARD-EMANUEL
  7. HINSA TUDOR-VLAD
  8. LENGHEL COSMIN
  9. MAGDAU MARA
  10. PRODAN RADA-GEORGIANA
  11. SABAU HOREA
  12. TANTAU MIRCEA

CLASAMENTE

Avansati

Place
Name
Score
1
Esanu, Victor
4
2-4
Magdau, Mara
3
  Sabau, Horea
3
  Florescu, Emanuel
3
5-6
Esanu, Monica
2
  Hinsa, Tudor
2
7-9
Lenghel, Cosmin
1
  SCimpean, Tudor
1
  Vermesan, Teodora
1
10
Chereches, Sebastian
0

Clasa 1

Place
Name
Score
1
Burca, David
4
2-3
Sas-Miresan, Andrei
3
  Botezan, Victor
3
4-5
Constantin, Codrin
2
  Visan, Tudor
2
6-7
Cornea, Cezar
1
  Budisan, Sergiu
1
     
     
     

Clasa 2

Place
Name
Score
1
Tantau, Mircea
4
2-3
Varan, Andrei
3
  Caciula, Toma
3
4
Suciu, Christian
2.5
5-9
Pop, Tudor
2
  Papp, Andreea
2
  Suciu, Eduard
2
  Leordean, Ada
2
  Trifan, Alex
2
10-12 Prodan, Rada
1.5
  Sulumete, Karina  
  Cornea, Dragos  
13
Marchis, Alex
1

Clasele 3,4,5

Place
Name
Score
1
Marcu-Grof, Sebastian
4
2
Iuga, Mihai
3
3-5
Ghita, Mihai
2.5
  Lar, Eleonor
2.5
  Chelaru, Ian
2.5
6-7
Sbera, Catalin
2
  Filip, Alexandru
2
8-10 Campean, Tudor
1.5
  Dan, David
1.5
  Buda, Ioana
1.5
11
Vaduva, Mihai
1

COMPONENTA GRUPELOR 2007/2008

Componenta si programul grupelor de pregatire

 

GRUPA I0A -antrenor SITARU SMARANDA

Program: marti si joi, ora 16
Sala nr. 29

  1. Botezan Victor
  2. Buda Ioana
  3. Budisan Sergiu
  4. Campean Tudor
  5. Marchis Alex
  6. Marcu-Grof Sebastian
  7. Sulumete Karina
  8. Trifan Alex
  9. Vaduva Mihai
  10. Varan Andrei
  11. Visan Tudor

GRUPA I0B -antrenor MARCU ALIN

Program : luni ora 16, miercuri ora 16:15
Sala nr. 29

  1. Belc Alex
  2. Dan David
  3. Filip Alexandru
  4. Ghita Mihai
  5. Iuga Mihai
  6. Lar Eleonor
  7. Papp Andreea
  8. Prodan Rada
  9. Suciu Christian
  10. Suciu Eduard
  11. Tantau Mircea

 

GRUPA I0C – antrenor MARCU ALIN

Program: marti si vineri ora 17:30
Sala nr. 29

  1. Burca David
  2. Caciula Toma
  3. Constantin Codrin
  4. Cornea Cezar
  5. Cornea Dragos
  6. Cozma Adrian
  7. Cozma Ioan
  8. Leordean Ada
  9. Paun Mihai
  10. Pop Tudor
  11. Sas Muresan Andrei
  12. Sbera Catalin

 

GRUPA I1 – antrenor MARCU ALIN

Program: luni si joi ora 17:30
Sala nr. 29

  1. Chereches Sebastian
  2. Cimpean Tudor
  3. Esanu Monica
  4. Esanu Victor
  5. Florescu Emanuel
  6. Hinsa Tudor
  7. Lenghel Cosmin
  8. Magdau Mara
  9. Sabau Horea
  10. Tudorica Andrei
  11. Vermesan Teodora

CLASAMENTE

Avansati

Place
Name
Score
M-Buch
Buch
Progr
1
Esanu, Victor
3.5
4.0
8.5
9.5
2-3
Magdau, Mara
3
4.5
10.0
8.0
  Tudorica, Andrei
3
3.5
7.0
7.0
4
Esanu, Monica
2.5
6.0
11.5
5.5
5-6
Florescu, Emanuel
2
4.5
8.5
5.0
  Hinsa, Tudor
2
3.5
6.5
5.0
7-8
Lenghel, Cosmin
1.5
4.5
8.0
4.5
  Sabau, Horea
1.5
3.5
7.0
3.5
9
Vermesan, Teodora
1
4.0
7.0
2.0
10
Chereches, Sebastian
0
3.0
6.0
0.0

 

Clasa 1

Place
Name
Score
M-Buch;
Buch;
Progr;
1-2
Botezan, Victor
3.5
5.0
9.0
9.5
  Burca, David
3.5
2.0
6.0
9.5
3-4
Sas-Miresan, Andrei
3
3.5
7.5
8.0
  Constantin, Codrin
3
2.5
6.0
6.0
5-6
Moldovan, Alexandru
2
4.5
8.5
6.0
  Visan, Tudor
2
4.0
8.0
5.0
7-9
Paun, Mihai
1
6.0
11.5
3.0
  Budisan, Sergiu
1
5.0
10.5
1.0
  Lup, Adrian
1
5.0
10.0
2.0
           

 

Clasa 2

Place
Name
Score
M-Buch;
Buch;
Progr;
1-2
Varan, Andrei
3.5
5.0
10.5
9.5
  Tantau, Mircea
3.5
5.0
10.0
9.5
3-4
Pop, Tudor
3
3.0
7.5
6.0
  Caciula, Toma
3
2.5
6.5
8.0
5-7
Leordean, Ada
2
4.5
9.0
6.0
  Sulumete, Karina
2
4.0
8.5
5.0
  Suciu, Christian
2
4.0
8.0
5.0
8-9
Suciu, Eduard
1.5
3.5
7.5
2.5
  Prodan, Rada
1.5
3.0
7.0
2.5
10-11 Trifan, Alex
1
4.0
8.0
4.0
  Papp, Andreea
1
3.0
7.0
2.0

 

Clasele 3,4,5

Place
Name
Score
M-Buch;
Buch;
Progr;
1
Marcu-Grof, Sebastian
4
4.0
7.5
10.0
2-4
Iuga, Mihai
3
5.0
10.5
9.0
  Filip, Alexandru
3
3.0
6.5
8.0
  Lar, Eleonor
3
2.0
5.0
6.0
5
Sbera, Catalin
2.5
4.0
7.5
7.0
6-9
Ghita, Mihai
2
4.5
10.0
5.5
  Vaduva, Mihai
2
4.0
8.5
5.5
  Cozma, Ioan
2
3.0
7.5
5.0
  Cozma, Adrian
2
2.5
6.0
3.0
10
Dan, David
1.5
6.0
10.5
5.0
11-13
Pastina, Manuela
1
5.0
10.0
3.0
  Dargau, Cristina
1
4.5
10.5
1.0
  Julean, Emil
1
4.0
9.0
2.0

Asociatia cultural-academica non-profit AURORA SITAS

SCOPURILE SI OBIECTIVELE ASOCIATIEI CULTURAL-ACADEMICE “AURORA SITAS”

  • antrenarea elevilor in activitati extrascolare cu caracter educational, cultural, formativ, sportiv precum si organizarea de astfel de activitati
  • organizarea de concursuri pe discipline de invatamant, in scopul formarii, dezvoltarii si exersarii capacitatii de concentrare a copiilor, a randamentului si eficientei lor in cadrul unor manifestari competitive precum si stimularii preocuparilor lor educative
  • pregatirea suplimentara, la diverse discipline scolare, a copiilor supradotati precum si a celor cu nevoi speciale
  • organizarea de excursii si tabere tematice pentru elevi, studenti si profesori atat in tara cat si in strainatate
  • organizarea de actiuni de binefacere pentru copii cu nevoi speciale
  • organizarea de schimburi academice si culturale intre elevi, studenti si profesori atat in tara cat si in strainatate
  • organizarea de activitati menite sa ridice nivelul cultural si emotional al copiilor si tinerilor
  • pregatirea suplimentara a profesorilor in diverse domenii in vederea perfectionarii profesionale
  • pregatirea suplimentara a studentilor in diverse domenii, pentru obtinerea de rezultate profesionale deosebite necesare acceptarii in programe academice interne si internationale, acordarii de burse,etc.
  • premierea unor elevi , studenti, profesori si a altor personalitati care au obtinut rezultate deosebite in cariera profesionala
  • acordarea de suport material copiilor si tinerilor cu situatie financiara precara in vederea desavarsirii studiilor

Va rugam sa ne contactati in eventualitatea posibilitatii de a sponsoriza astfel de activitati.

Asociatia cultural-academica non-profit AURORA SITAS

 TABĂRĂ SITAS LA SEMMERING
(AUSTRIA)
22-29 IUNIE 2014

 .

TABARA SITAS LA PARALIA-KATERINI (GRECIA)
-EDITIA a 6-a, IULIE 2014-

 

..
.